Domácí vzdělávání

Rádi byste se svému dítěti věnovali na maximum a měli jeho vzdělávání ve svých rukou?

Chcete se svými dětmi trávit co nejvíce času a připravovat ho do života v domácím prostředí?

Naše škola nabízí možnost jiného způsobu plnění povinné školní docházky, což je systém individuálního (domácího) vzdělávání žáků, který představuje v podmínkách českého školství jednu z alternativních edukačních koncepcí.

Spolupracujeme s rodiči, kteří vyučují domácí vzdělávání od 1. do 5. třídy. Respektujeme domácího vzdělavatele a pomáháme mu při domácím vzdělávání nést vlastní odpovědnost. Zároveň považujeme domácí vzdělavatele za svoje kolegy a jsme často inspirováni jejich pedagogickým umem a tvořivostí.

Co nabízíme domácím vzdělavatelům?

Kvalitní a spolehlivou administraci dle zákona

Metodickou podporu od začátku až do konce podle přání a potřeb vzdělavatele

Možnost účastnit se akcí školy

Přezkoušení v řádných termínech

Pozitivní přístup k dětem i jejich rodičům

Jak probíhá přezkoušení?

Žáci domácího vzdělávání jsou přezkušováni jednou za pololetí, tedy dvakrát za školní rok. Termíny pro první pololetí jsou v lednu a pro druhé pololetí v červnu.

Žáci z domácího vzdělávání jsou přezkušování přímo na místě.  U předmětů výchovného zaměření neprobíhá přezkoušení, ale žáci vytváří portfolia a na místě probíhá pouze diskuse nad těmito aktivitami. V hlavních předmětech žáci také předkládají své pracovní portfolio a při práci s ním probíhá další zkoušení podle aktuální potřeby. V případě zájmu nabízíme pravidelné konzultace žákovských portfolií případně průběžné přezkoušení.

Pokud máte zájem být naší školou registrováni, prosím vyplňte kontaktní formulář, na této stránce.